Szukaj produktu

Dostawa Gratis od 99zł do

Żyrardów- Sochaczew- Grodzisk Mazowiecki- Jaktorów- Mszczonów- Błonie- Brwinów, Ożarów Maz- Pruszków- Piaseczno- Warszawa- Łowicz- Skierniewice- Rawa Mazowiecka-

Produkt dnia

Wózki dziecięce

Wybieramy wózek dla dziecka

Przyjście na świat dziecka pociąga za sobą mnóstwo nowych obowiązków  jednym z nich jest zapewnienie maleństwu odpowiedniego miejsca do przewożenia, spacerowania i spania. Wszystkie te funkcje spełnia wózek dziecięcy, który stanowi najważniejszy element dziecięcej wyprawki. Jak go wybrać? Czym kierować się podczas zakupu?


Lista zakupów dla przychodzącego na świat maleństwa powiększa się z miesiąca na miesiąc – niejednokrotnie znacznie uszczuplając budżet rodziców. Wyprawka dla malucha to jednak niezbędność, która pozwoli mu rozwijać się w sposób prawidłowy, spokojny i wygodny. Zakup wózka dziecięcego to prawdopodobnie najważniejszy z zakupów rodziców, który ułatwia im zajmowanie się dzieckiem, a maluszkowi zapewnia dogodne miejsce do spacerowania, przewożenia, a także spania.

Wybór wózka

Wybór odpowiedniego wózka jest bardzo istotny – to właśnie w nim maluch spędzi wiele czasu podczas spacerów oraz wyjazdów, dlatego też istotne jest by był on wygodny, zarówno dla niego, jak i rodziców. Rozpiętość cenowa wózków jest bardzo duża, bowiem ceny wahają się od około 200 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tak duże różnice wynikają z zastosowanych w wózkach materiałów, designu oraz oczywiście firmy. Pewnym jest, że w przypadku pojazdu, który ma służyć naszemu dziecku powinniśmy postawić przede wszystkim na jakość, funkcjonalność i wygodę – wszystko, co posłuży zarówno nam jak i maleństwu.

Typy wózków

Na naszym rynku dostępnych jest kilka rodzajów wózków – najpopularniejsze i najbardziej dostępne to wózki – gondole, spacerówki, wózki wielofunkcyjne (spełniające rolę wózka gondoli, spacerowego oraz fotelika samochodowego), a także wózki bliźniacze przeznaczone dla dwójki bliźniąt. Wózki gondole przeznaczone są dla niemowląt, które jeszcze nie siedzą, zatem dla maluchów, dla których wózek jest miejscem do leżenia i spania. Spacerówki (inaczej parasolki) przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już siedzieć. Niezmiernie ważne jest by budowa parasolki umożliwiała maluchowi położenie główki i podtrzymywanie nóżek – to bardzo istotne dla jego wygody. Ogromną zaletą spacerówek jest możliwość i łatwość ich składania oraz stosunkowo niewielka waga (ok. kilka kg). Wózki wielofunkcyjne składają się zwykle z kilku elementów, które umożliwiają jego dowolną kompilację i pełnienie dowolnej funkcji, w zależności od tego, czy akurat potrzebny nam wózek gondolowy, spacerowy, czy też fotelik do samochodu.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru wózka?

Istnieje kilka parametrów i cech, którymi warto kierować się podczas wyboru wózka dla malucha.

  • typ wózka – w zależności od tego, jakiej roli oczekujemy od pojazdu
  • atesty – dobry produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa, który świadczy o jego wysokiej jakości i bezpieczeństwu dla dziecka.
  • waga wózka – im mniej wózek waży, tym łatwiej będzie nam się z nim poruszać, znosić po schodach i wkładać do bagażnika.
  • składanie i transport – w praktyce im łatwiej składa i rozkłada się wózek, tym jego użytkowanie jest dla nas prostsze i przyjemniejsze. Rodzice, którzy często podróżują samochodem powinni zadbać o to, by fotelik samochodowy z łatwością odczepiał się od stelażu wózka.
  • wielkość gondoli – gondola powinna zapewniać dziecku swobodę ruchów, zwłaszcza w zimie, gdy dziecko jest ciepło ubrane i przykryte kocykiem.
  • akcesoria – zwykle im droższe wózki, tym więcej przydatnych akcesoriów posiadają. Torby, saszetki, tacka, czy osłonka na nogi to tylko nielicznie z nich, które w praktyce ogromnie ułatwiają przewożenie dziecka.
  • parametry kół, tzn. materiał z którego zostały wykonane, łatwość blokowania kół, stopień ich amortyzacji.

Podsumowanie

Wybór wózka to bardzo istotny moment, który nadchodzi w każdym życiu młodych rodziców. Dokonajcie go opierając się o doświadczenie zaufanych fachowców oraz doświadczonych bliskich. Kierujcie się przede wszystkim jego funkcjonalnością oraz wygodą – względy estetyczne to sprawa podrzędna. Mądry, rozsądny wybór sprawi, że użytkowanie wózka będzie sprawiało wam ogrom przyjemności, a wychowanie dziecka stanie się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze.