Szukaj produktu

Producenci

Transport gratis za zakupy powyżej 300zł do miast :

Żyrardów, Sochaczew, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Mszczonów, Błonie, Brwinów, Ożarów Maz. Pruszków, Piaseczno, Warszawa, Łowicz, Skierniewice, Rawa Mazowiecka,

Produkt dnia

Wózki dziecięce

Wybieramy wózek dla dziecka

Przyjście na świat dziecka pociąga za sobą mnóstwo nowych obowiązków – jednym z nich jest zapewnienie maleństwu odpowiedniego miejsca do przewożenia, spacerowania i spania. Wszystkie te funkcje spełnia wózek dziecięcy, który stanowi najważniejszy element dziecięcej wyprawki. Jak go wybrać? Czym kierować się podczas zakupu?


                          

Lista zakupów dla przychodzącego na świat maleństwa powiększa się z miesiąca na miesiąc – niejednokrotnie znacznie uszczuplając budżet rodziców. Wyprawka dla malucha to jednak niezbędność, która pozwoli mu rozwijać się w sposób prawidłowy, spokojny i wygodny. Zakup wózka dziecięcego to prawdopodobnie najważniejszy z zakupów rodziców, który ułatwia im zajmowanie się dzieckiem, a maluszkowi zapewnia dogodne miejsce do spacerowania, przewożenia, a także spania.

Wybór wózka

Wybór odpowiedniego wózka jest bardzo istotny – to właśnie w nim maluch spędzi wiele czasu podczas spacerów oraz wyjazdów, dlatego też istotne jest by był on wygodny, zarówno dla niego, jak i rodziców. Rozpiętość cenowa wózków jest bardzo duża, bowiem ceny wahają się od około 200 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tak duże różnice wynikają z zastosowanych w wózkach materiałów, designu oraz oczywiście firmy. Pewnym jest, że w przypadku pojazdu, który ma służyć naszemu dziecku powinniśmy postawić przede wszystkim na jakość, funkcjonalność i wygodę – wszystko, co posłuży zarówno nam jak i maleństwu.

Typy wózków

Na naszym rynku dostępnych jest kilka rodzajów wózków – najpopularniejsze i najbardziej dostępne to wózki – gondole, spacerówki, wózki wielofunkcyjne (spełniające rolę wózka gondoli, spacerowego oraz fotelika samochodowego), a także wózki bliźniacze przeznaczone dla dwójki bliźniąt. Wózki gondole przeznaczone są dla niemowląt, które jeszcze nie siedzą, zatem dla maluchów, dla których wózek jest miejscem do leżenia i spania. Spacerówki (inaczej parasolki) przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już siedzieć. Niezmiernie ważne jest by budowa parasolki umożliwiała maluchowi położenie główki i podtrzymywanie nóżek – to bardzo istotne dla jego wygody. Ogromną zaletą spacerówek jest możliwość i łatwość ich składania oraz stosunkowo niewielka waga (ok. kilka kg). Wózki wielofunkcyjne składają się zwykle z kilku elementów, które umożliwiają jego dowolną kompilację i pełnienie dowolnej funkcji, w zależności od tego, czy akurat potrzebny nam wózek gondolowy, spacerowy, czy też fotelik do samochodu.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru wózka?

Istnieje kilka parametrów i cech, którymi warto kierować się podczas wyboru wózka dla malucha.

  • typ wózka – w zależności od tego, jakiej roli oczekujemy od pojazdu
  • atesty – dobry produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa, który świadczy o jego wysokiej jakości i bezpieczeństwu dla dziecka.
  • waga wózka – im mniej wózek waży, tym łatwiej będzie nam się z nim poruszać, znosić po schodach i wkładać do bagażnika.
  • składanie i transport – w praktyce im łatwiej składa i rozkłada się wózek, tym jego użytkowanie jest dla nas prostsze i przyjemniejsze. Rodzice, którzy często podróżują samochodem powinni zadbać o to, by fotelik samochodowy z łatwością odczepiał się od stelażu wózka.
  • wielkość gondoli – gondola powinna zapewniać dziecku swobodę ruchów, zwłaszcza w zimie, gdy dziecko jest ciepło ubrane i przykryte kocykiem.
  • akcesoria – zwykle im droższe wózki, tym więcej przydatnych akcesoriów posiadają. Torby, saszetki, tacka, czy osłonka na nogi to tylko nielicznie z nich, które w praktyce ogromnie ułatwiają przewożenie dziecka.
  • parametry kół, tzn. materiał z którego zostały wykonane, łatwość blokowania kół, stopień ich amortyzacji.

Podsumowanie

Wybór wózka to bardzo istotny moment, który nadchodzi w każdym życiu młodych rodziców. Dokonajcie go opierając się o doświadczenie zaufanych fachowców oraz doświadczonych bliskich. Kierujcie się przede wszystkim jego funkcjonalnością oraz wygodą – względy estetyczne to sprawa podrzędna. Mądry, rozsądny wybór sprawi, że użytkowanie wózka będzie sprawiało wam ogrom przyjemności, a wychowanie dziecka stanie się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze.